مشاهده خبر

روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

رئیس مرکز صبا به مهر خبر داد؛

ادامه ساخت انیمیشن چهره‌های ملی/ «سلام بر ابراهیم» ساخته شد

رئیس مرکز صبا از ساخت مجموعه جدید «سلام بر ابراهیم» درباره شهید ابراهیم هادی خبر داد.

محمدرحیم لیوانی رئیس مرکز صبا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ادامه ساخت انیمیشن‌هایی درباره شخصیت‌های ملی و میهنی بیان کرد: در این زمینه خود ما هم حساس هستیم و اتفاقاً می‌خواهیم هم در حوزه ادبیات و هم آنچه که از گذشتگانمان به ما ارث رسیده است کارهایی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: من خاطرم هست رهبر انقلاب چند باری درباره این مقوله توضیح دادند که برخی کشورها هیچ تاریخی ندارند اما تاریخ‌سازی می‌کنند و شخصیت‌های غیرواقعی را به فیلم و سریال‌هایشان می‌آورند و بعد جوان و نوجوان ما هم این آثار را می‌بیند و فکر می‌کند اینها چه عظمت و پیشینه‌ای در تاریخ داشته‌اند. درحالیکه خود ما از یک تاریخ چندین هزار ساله در این زمینه برخورداریم که نه تنها کمبود نداریم بلکه ظرفیت بسیار زیادی داریم و در عین حال آنچنان که باید و شاید کار نکرده‌ایم.

رئیس مرکز صبا تصریح کرد: ما باید درباره تاریخ‌های گوناگون کشور از قبل از اسلام، دوره اسلام و حتی تاریخ معاصر کار کنیم و از منابع مختلفی مثل شاهنامه یا حکایت‌های سعدی و… تولیداتی داشته باشیم.

لیوانی در ادامه یادآور شد: در مرکز صبا کارهایی هم در این زمینه انجام شده است مثل «هزار افسان» که قرار است فصل جدید آن هم به تولید برسد. همچنین در حوزه سلحشوری انیمیشن «جوانمردان» را داریم که فصل‌های مختلف آن در حال ساخت است که اینها در زمینه تاریخی و سلحشوری شخصیت‌های ایرانی بوده است.

وی اضافه کرد: در حوزه تاریخ معاصر و دفاع مقدس مجموعه «چهل شاهد» را بر اساس هفت شخصیت دفاع مقدس و دفاع از حرم کار کردیم که دو قسمت از آن هم مربوط به سردار سلیمانی بود و روی آنتن رفت. در عین حال این مجموعه ۴۰ قسمتی ادامه دارد و قرار است قسمت‌های بعدی آن هم ساخته شود.

رئیس مرکز صبا با اشاره به مجموعه جدید دیگر این مجموعه اظهار کرد: مجموعه جدید و پخش نشده «سلام بر ابراهیم» را داریم که درباره شهید هادی است و امیدواریم به زودی در ۱۰۰ قسمت روی آنتن برود. این مجموعه هم فاخر است و حساسیت‌های خود را دارد. این مجموعه بر اساس کتابی که درباره شهید ابراهیم هادی نوشته شده ساخته شده است و با هماهنگی خانواده‌اش در حال ساخت است و به لحاظ فنی هم کاری سه بعدی و باکیفیت است.

آخرین اخبار

باغ قصه ها در قاب شبکه دو گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا «شکرستان» به نوروز می رسد تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" ؛ فیلمنامه و قصه جذاب تضمین کننده موفقیت انیمیشن ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است خانه ما در قاب شبکه نهال «ماهی بادکنکی» مهمان عید مخاطبان سیما مجموعه پویانمایی «چیا» به بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران راه یافت. شبکه امید روایتگر «قصه‌ های کهن» عروسک ها در «شبکه کوچک» منتقد می‌شوند «جعبه جورواجور» عیدانه شبکه پویا در دست تولید فارسی هویت ماست عنوان مجموعه ای است که به همت مرکز پویا نمایی صبا و با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی در حال تولید است شبکه امید «قصه های شب چله» رو روایت می کند آخر هفته ها با انیمیشن «افسانه آرش»‎‎ مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با بابک نظری تهیه کننده و کارگردان مجموعه نقاش کوچولو پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با رضا تقدسی در باره برنامه جنگل فندق توصیه‌ رئیس مرکز صبا؛ کودکان را با دوبله‌های زیرزمینی تنها نگذارید/ از افتتاحِ شبکه انیمیشن چه خبر؟ یادداشت آقای لیوانی رییس محترم مرکز پویانمایی صبا در باره روز جهانی انیمیشن « قهرمانان مدرسه» به شبکه نهال رسیدند رئیس مرکز صبا به مهر خبر داد؛ « پند پارسی» راوی حکایات سعدی «ماجراهای پلانکی» به نقل از شبکه نهال در نشست مرکز «صبا» مطرح شد. یادداشت آقای لیوانی رئیس محترم مرکز پویانمایی صبا درباره روز جهانی انیمیشن "باغ قصه ها" در شبکه پویا ورود" کلیله و دوستان " به شبکه نهال نمایش ۷ انیمیشن در روزهای هفته‌ ملی کودک «نقاش کوچولو» در قاب پویا‎‎ مجموعه پویانمایی «دشت پر ماجرا» به مرحله تولید رسید انیمیشن « آقا معلم و بچه ها» در شبکه پویا‎‎ شبکه نهال میزبان «کلاس اولی‌ها» شد درخشش انیمیشن ایرانی در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کمیک یونان پلاک را از شبکه نهال ببینید پاییزی رنگارنگ با برنامه های متنوع « مرکز پویانمایی صبا » "محله سبزیجات" روی انتن شبکه نهال «این چیه 5» در قاب شبکه نهال‎ ورود «سارا و سامان2» به شبکه پویا «شبکه کوچک» در شبکه نشاط و سرگرمی هوشیار با «جعبه‌های جورواجور» به شبکه پویا رسید تولید مجموعه های 100 قسمتی در مرکز پویانمایی صبا رئیس مرکز صبا: انیمیشن "ظهور" و "بانویی از بهشت" ساخته می‌شود همسایگان جنگل در قاب شبکه نهال جایزه ویژه هیات داوران جشنواره کیمرا به انیمیشن ایرانی رسید «شکرستان» پیشگویی هم می‌کند؟ جهش تولید با پویانمایی «مهارت های زندگی» دنیای کودکان با قصه‌ها و ضرب مثلهای «مثل نامه و پند پارسی» .موفقیت مرکز پویانمایی صبا در جذب مخاطبان در بهار و تابستان 1400‎‎ انتشار نظرسنجی مرکز تحقیقات از کودکان و نوجوانان درباره برنامه‌های سیما در بهار 1400 انیمیشن «پیامبران» در قاب شبکه پویا رئیس مرکز پویانمایی صبا خبر داد:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها


کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پویانمایی صداوسیما می باشد.
© تمام حقوق این سایت متعلق به شبکه صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.