مثلنامه

مثلنامه

حکایات ایرانی در« مثلنامه» ایرانی

معرفی برنامه

انیمیشن « مثلنامه» مجموعه ای است که تماشای آن مختص گروه سنی خاصی نیست و جنس فرهنگی و آموزشی آن، مخاطبان از هر سن و سالی را به خود جلب می کند. به این دلیل « مثلنامه » از بیشتر شبکه های مختلف سیما اعم از شبکه های یک، دو، سه، امید، نسیم و... پخش شده و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

مثلنامه نگاهی به حکایت های کهن ایرانی دارد و آن متون منظوم و منثور را به زبان آشنای رنگ و تصویر درآورده است. این مجموعه با رویکرد بازگویی و مرور ضرب المثل های قدیمی ایرانی، هربار یک ضرب المثل را با زبانی شیرین بهانه داستان خود می کند. هر قسمت قصه ای تجربه شده و مناسب را بیان می کند و در دل هر قصه به ضرب المثلی مناسب و ارزشمند اشاره دارد که در حقیقت اساس قصه بر پایه همین ضرب المثل است. هر قصه برای خود دارای شخصیت ها و قهرمانانی نیز هست که با شکل و روایت قصه دیگر متفاوت است و داستان توسط دو پرنده شانه بسر و زاغو برای مخاطب روایت می شود.

نکته شیرین دیگری که در تماشای مثلنامه رخ می نماید، جلوه های موسیقایی و استفاده از ترانه های شیرین ایرانی است. فضاسازی آن بر اساس نقاشی های مینیاتوری ایرانی شکل گرفته که به ایرانی بودن این اثر بسیار کمک کرده است.

برخی از عوامل ساخت انیمیشن « مثلنامه » عبارتند از؛

تهیه کننده- رضا تقدسی

کارگردان- مهدی حیدریان 

سرپرست نویسندگان: نیوشا صدر

انیماتورها- هاجر افتخاری، نغمه شهرآشوب، افروز خجسته بند، علیرضا شکاری، نسیرین قشقایی

طراحی شخصیت- حامد کمالی

طراح فضا- نداپویا، منصوره مهرمحمدی، حورا مطلوب

آهنگساز- سیدحامد سادات کیائی

مدیر دوبلاژ- رزیتا یاراحمدی

مدیر تولید- مژگان علیزاده

مجری طرح - شهاب کسرایی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها


کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پویانمایی صداوسیما می باشد.
© تمام حقوق این سایت متعلق به شبکه صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.