انیمیشن های انتخاباتی مرکز صبا معرفی شدند

مرکز پویانمایی صبا در ایام منتهی به انتخابات ، آثاری متفاوت، جالب و اثرگذار را با ابزار انیمیشن برای پخش از شبکه های مختلف سیما تدارک دیده است.

معرفی برنامه

 مرکز پویانمایی صبا به مناسبت در پیش بودن برگزاری انتخابات ،  آثاری متفاوت، جالب و اثرگذار را با ابزار انیمیشن برای پخش از شبکه های مختلف سیما تدارک دیده است.

هرچه به خردادماه نزدیک تر می شویم بحث و گفت و گوهای عوام و خواص بیشتر به رنگ و لعاب انتخاباتی گرایش پیدا می¬کند.
در این میان مرکز پویانمایی صبا از ماه ها قبل با همتی مضاعف، آثاری متفاوت، جالب، پیامدار و اثرگذار را با ابزار انیمیشن برای پخش از شبکه¬های مختلف سیما تدارک دیده است.
به این بهانه فرصتی شد تا با خانم زهرا مفاخر ، نماینده مرکز پویانمایی صبا در ستاد انتخابات معاونت سیما گفت و گو کنیم.

 

 

خانم مفاخر، دستان مرکز صبا برای انتخابات پیش رو پُر است ؟
مفاخر : بدون شک پُر است و تمام مدیران و عوامل برنامه ساز مرکز پویانمایی صبا تلاش می¬کنند تا خط تولید کمی و کیفی آثار انیمیشن¬های انتخاباتی رونق و شتاب بگیرد.
به زبان آمار باید گفت درحال حاضر تعداد ۵ مجموعه انیمیشن جدید با عناوین «گزینه» ، « ماجراهای آقای شهروندی» ، «آقا معلم و بچه¬ها» ، «شکرستان» و « انتخاب من، ایران» در مرکز صبا تهیه و یا درحال ساخت است.

 


توضیحی مختصر برای شناخت بیشتر مخاطب از برنامه¬های یادشده ارائه می دهید ؟
مفاخر : برنامه اول، انیمیشن «گزینه» به تهیه کنندگی علیرضا میراحسنی در ۲۶ قسمت یک  دقیقه ای و با تکنیک موشن گرافیک درحال تولید است.

«گزینه» به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی می پردازد و با زبان انیمیشن، توفیقات و دستاوردهای انقلاب را به مخاطب عام منتقل می¬کند.
دوم، انیمیشن « ماجراهای آقای شهروندی» به تهیه کنندگی شهرام شیرزادی در ۳۱ قسمت دو  دقیقه ای و با تکنیک دوبعدی تولید شده است.

محورهای این پویانمایی عبارتند از چگونگی یک انتخاب درست در زندگی، اهمیت انتخابات درست و آگاهانه از منظر وظیفه شهروندی، مزایای مشورت کردن و نقش خانواده در انتخاب درست و بهتر، استفاده از مشاور در تصمیم گیری ها، فریب نخوردن در فضای مجازی، تاثیر حضور مردم در آینده کشور است.

سومین پویانمایی جدید انتخاباتی صبا با نام « آقا معلم و بچه ها » به تهیه¬کنندگی داوود حدیثی است.

این انیمیشن در ۱۳ قسمت دو دقیقه ای و با تکنیک کات اوت تهیه شده و محورهای اصلی آن شامل: بیان شرایط یک انتخابات سالم اعم از الزامات حضور در انتخابات، فضای انتخابات سالم، شرایط انتخاب کننده سالم، شرایط انتخاب شونده سالم، انتخابات یکی از اصول اساسی برای حفظ انسجام ملی- امنیت ملی و ... است.
چهارمین پویانمایی « شکرستان » است که برای مخاطب عام بسیار جذاب بوده و هست و مسعود صفوی با ورود به موضوع انتخابات، تعداد ۶۲ برنامه دو  دقیقه ای با تکنیک کات - اوت را خواهد ساخت.

محور اصلی شکرستان انتخاباتی عبارت است از پرداخت مستقیم به انتخابات و بیان موضوعاتی همچون چگونگی تبلیغات کردن، بررسی عوامل تأثیرگذار بر رفتار انتخاباتی مردم، احترام و حفظ حرمت کاندیداها، بیان مطالبات مردم و ... است.
پنجمین اثر جدید صبا با موضوع انتخابات، انیمیشن « انتخاب من، ایران » به تهیه¬کنندگی یدالله تناور در ابتدای مرحله تولید است که در ۳۱ قسمت دو دقیقه ای با تکنیک کات- اوت تعریف شده است.
محور اصلی آن بیان شاخص های مدیریت اسلامی از منظر حضرت علی (ع) برگرفته از نامه حضرت به مالک اشتر است.

 

 

سخن پایانی نماینده مرکز پویانمایی صبا در ستاد انتخابات معاونت سیما چیست؟

مفاخر: سوژه انتخابات یک موضوع خاص با ظرفیت های خاص خود است. این موضوع وقتی قرار است به زبان انیمیشن بازگو شود بسیار خاص تر می شود.

به همین دلیل تلاش شد تا با شناخت کامل نسبت به فضای انتخاباتی پیش رو با توجه به ماهیت و ماموریت هر برنامه، موضوعات مناسب و متناسب با هر برنامه و نوع فضای گرافیکی آن انتخاب و مبنای تولید قرار گیرد.

 امید است ضمن برخورداری از جذابیت لازم بصری به لحاظ داستانی نیز نظر مخاطبان را نیز جلب کند و موجب رونق هرچه بیشتر انتخابات پیش رو شود.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها


کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پویانمایی صداوسیما می باشد.
© تمام حقوق این سایت متعلق به شبکه صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.