مثلنامه

مثلنامه

تهیه‌کننده:

رضا تقدسی

کارگردان:

مهدی حیدریان و کیانی انبوهی

مجموعه انیمیشن تلویزیونی "مثل‌نامه ایرانی" حاوی ضرب‌المثل‌های ایرانی است که با تکنیک کات‌اوت به تهیه‌کنندگی رضا تقدسی و کارگردانی مهدی حیدریان در مرکز پویانمایی صبا تولید می‌شود

معرفی برنامه

تولید این مجموعه در تابستان امسال به دلیل اقبال مخاطبان به 150 قسمت رسید و  تا به حال در بیشتر شبکه‌های مختلف سیما  به نمایش درآمده است. 

مثل‌نامه نگاهی به حکایت‌های کهن ایرانی دارد و آن متون منظوم و منثور را به زبان آشنای رنگ و تصویر درآورده است. این مجموعه با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی، هربار یک ضرب‌المثل را با زبانی شیرین بهانه داستان خود می‌کند.

هر قسمت قصه‌ای تجربه شده و مناسب را بیان می‌کند و در دل هر قصه به ضرب‌المثلی مناسب و ارزشمند اشاره دارد که در حقیقت اساس قصه بر پایه همین ضرب‌المثل است. هر قصه برای خود دارای شخصیت‌ها و قهرمانانی است که با شکل و روایت قصه دیگر متفاوت است و داستان توسط دو پرنده شانه‌به‌سر و زاغو برای مخاطب روایت می‌شود.

نکته شیرین دیگری که در تماشای "مثل‌نامه" به رخ کشیده می‌شود، جلوه‌های موسیقایی و استفاده از ترانه‌های شیرین ایرانی است. فضاسازی آن بر اساس نقاشی‌های مینیاتوری ایرانی شکل گرفته که به ایرانی بودن این اثر بسیار کمک کرده است.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها


کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پویانمایی صداوسیما می باشد.
© تمام حقوق این سایت متعلق به شبکه صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.