مشاهده یادداشت هفتگی

یادداشت ؛

صبا بزرگترین سفارش دهنده انیمیشن کشور

امیر سحرخیز - رییس هیات مدیره صنف انیمیشن ایران

وضع موجود انیمیشن کشور را می توان در سه حالت انیمیشن کوتاه، سینمایی و انیمیشن تلویزیونی بررسی کرد. بخش کوتاه به سبب سابقه بیشتر و حمایت های مالی، وضع خوبی داشته و دارد. بخش سینمایی حرکت خوبی آغاز کرده و اندک اندک جای خود را پیدا می کند. اما در بخش تلویزیون، شاهد بی مهری و غفلتی در سال های گذشته بودیم که خوشبختانه در 2 سال اخیر بخش انیمیشن تلویزیونی هم رشد و تحولاتی مثبت را تجربه کرده است.


به عنوان یک انیماتور نقدهایی به وضع انیمیشن کشور دارم اما انصاف حکم می کند که نقاط قوت و امیدبخش هم دیده شود. مرکز صبا با افزایش کمّی سریال های 13 قسمتی پویانمایی به 100 قسمتی، نه تنها کیفیت ساخت برنامه ها را بالاتر برده بلکه سطح امنیت شغلی شرکت ها و فعالان بخش انیمیشن کشور را هم ارتقا داده است.


باید توجه داشت این استمرا تولید و افزایش تعداد سریال های پویانمایی به بِرندسازی چهره های کارتونی منجر می شود که داشتن بِرند، یکی از نقاط هدف و چشم انداز موفقیت شرکت های تولید انیمیشن است.


معتقدم که در تولیدات تلویزیونی، مرکز پویانمایی صبا به واقع بزرگ ترین سفارش دهنده انیمیشن کشور آن هم در حجم انبوه است. این مرکز نقشی کلیدی در بخش رونق اقتصاد انیمیشن ایران دارد. چرا که انیمیشن یک کالای فرهنگی ـ هنری است و حمایت از آن می تواند بسیار کارآفرین و درآمدزا باشد.
 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها