مشاهده خبر

روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا

مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با رضا تقدسی در باره برنامه جنگل فندق

معنای خانواده در«جنگل فندق» عبارت «خانواده» و «جمعیت پایدار» عبارتی تخصصی است که در سطوح بالای مدیریتی کشور مطرح و برنامه هایی که بیشتر گفتگومحور هستند برای مخاطب بزرگسال در شبکه های مختلف پخش شده است. اما کودکان نمی توانند مخاطب چنین موضوع کلانی باشند لذا باید جمعیت پایدار به زبان و فهم کودکی تبدیل کرد.

معنای خانواده در«جنگل فندق»

عبارت «خانواده» و «جمعیت پایدار» عبارتی تخصصی است که در سطوح بالای مدیریتی کشور مطرح و برنامه هایی که بیشتر گفتگومحور هستند برای مخاطب بزرگسال در شبکه های مختلف پخش شده است. اما کودکان نمی توانند مخاطب چنین موضوع کلانی باشند لذا باید جمعیت پایدار به زبان و فهم کودکی تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ برای این منظور در مرکز صبا، انیمیشن«جنگل فندق» طرح و تبیین شد تا کودکان درقالب انیمیشن و زیبایی های بصری آن بتوانند به طور غیرمستقیم پیام ضرورت وجود خانواده و جمعیت پایدار را دریافت کنند. بچه ها این پیام را می گیرند که خانواده یعنی همراهی والدین و بچه ها درکنار هم. چند بچه درکنار هم بهتر می توانند به مسایل روزمره خود فائق شوند تا بچه ای که در یک خانواده، تنهاست. به خاطر همین بهانه به سراغ تهیه کننده برنامه جنگل فندق جناب آقای رضا تقدسی رفتیم تا بیشتر درباره جزئیات این برنامه باشیم .
 

جنگل فندق قصه دوری از تک روی ها و ترویج همبستگی ها در دست یابی به موفقیت های زندگی است

رضا تقدسی تهیه کننده مجموعه انیمیشن جنگل فندق گفت:جنگل فندق قصه دوری از تک روی ها و ترویج همبستگی ها در دست یابی به موفقیت های زندگی است.

 تهیه کننده این برنامه که سری جدید مجموعه انیمیشن جنگل فندق را در موسسه حور و به سفارش مرکز پویانمایی صبا  و به عنوان بزرگترین مرکز انیمیشن سازی کشور تولید نموده است در گفتگو با روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا گفت : این انیمیشن سه بُعدی با بهره گیری ازقصه ها و ماجراهای پند آموز در راستای تاثیر همدلی، مشورت و کار گروهی در پیش بُرد موفق آمیز عملکردهای مختلف، سعی دارد در زمینه تحیکم روابط وتعامل رفتاری واخلاقی هرچه بیشتر بین دوستان وبویژه اعضای خانواده گام های موثری بردارد.

وی با بیان این مطلب گفت: ایجاد فضای حرفه‌ای و ارتقاء سطح کیفی تولیدات انیمیشن در راستای القای مفاهیم آموزشی مفید و سازنده به کودکان از مولفه‌هایی هستند که مرکز پویانمایی صبا را بر آن داشت تا سری جدید مجموعه جنگل فندق را برای مخاطب کودک به تولید برساند.

تقدسی در ادامه بیان داشت : در ساخت این مجموعه تمام تلاش خود را به کار بستیم تا داستان جنگل فندق  بر پایه ساختار روایی و جلوه‌های بصری درست بنا شود به‌گونه ای که مخاطبان کودک از تماشای آن لذت ببرند و گام بعدی در ساخت این انیمیشن چینش قصه جنگل فندق در بستر تکنیکال بود ازاین رو سعی نمودیم  در تولید آن  از جدیدترین تکنیک های مجموعه سازی درعرصه انیمیشن بهره ببریم که خوشبختانه در این زمینه تا حد بسیاری موفق بودیم.

تهیه کننده مجموعه جنگل فندق اظهار داشت:  در تولید این مجموعه انیمیشن  سعی شده فردیت خلاق کودک زیر سوال برده نشود و مولفه‌های مهم و تاثیرگذاری همچون همفکری و مشورت با والدین و همچنین ارتباط گیری صحیح و مطلوب با همسالان برای مخاطب کودک به گونه‌ای داستان وار  توام با تصاویر زیبا روایت شود و به طور کل مهمترین هدف ساخت جنگل فندق اهمیت و جایگاه خانواده ، وهمچنین ترویج بیشتر مبحث اتحاد و تعامل اعضای خانواده با یکدیگر در دستیابی به موفقیت هاست.

تقدسی گفت: از آنجا که مهمترین بخش در روند تولید انیمیشن و همچنین مورد استقبال قرار گرفتن آن ،ساخت آثار متناسب با سطح سلیقه و ذائقه مخاطب است می‌توان عنوان کرد در این بین توجه همه جانبه به سلیقه مخاطب می‌تواند سهم بسزایی در دیده شدن ، موفقیت  و ماندگاری انیمیشن در بین مخاطبان داشته باشد که بهره‌گیری از نظرات مرکز نظرسنجی صدا و سیما در شناخت این سطح سلیقه و ذائقه، کمک شایانی را به مرکز پویانمایی صبا در جهت ساخت انیمیشن جنگل فندق نمود.

 وی در ادامه گفت : ارج نهادن به مخاطب کودک، بهره گیری از تجربیات والدین در زمینه دستیابی به موفقیت ها و چگونگی برقراری ارتباط صحیح با دوستان از شاخص‌های مهم تولید انیمیشن جنگل فندق است که در کنار این مسائل  انیمیشن جنگل فندق  سعی دارد مهارت های مفید بودن و چگونگی استفاده درست از لحظات زندگی را نیز به کودکان آموزش  دهد.

تقدسی خاطرنشان کرد: مرکز پویانمایی صبا به عنوان تنها متولی انیمیشن‌ در کشور  تمام  سعی خود را به کار گرفته تا در جهت روشن نگه داشتن چراغ تولید انیمیشن‌های حرفه ای و ماندگار به گونه ای موفق ومطلوب عمل کند و در این راستا عزمش راجزم کرده تا استودیوهای تولید را بیش از پیش  به چرخه تولید مجموعه‌ های فاخر وارد کند.

گفتنی است کارگردانی مجموعه جنگل فندق را محمد حیدری عهده دار می باشد.

آخرین اخبار

سری جدید «باغ قصه ها» در قاب شبکه پویا 21 عنوان برنامه مرکز پویانمایی صبا در سیما به مناسبت محرم سلام بر شهید کانال کمیل مرکز پویانمایی صبا با ۵انیمیشن راهی بخش مسابقه پویانمایی فیلم شهر شد راه اندازی سامانه بروز رسانی تولیدات فاخر در مرکز صبا تابستان در صبا اغاز فصل 4 مجموعه پویانمایی«ماهی بادکنکی» نسخه سینمایی پویانمایی «سلام بر ابراهیم» آماده شد حضور فعال مرکز پویانمایی صبا در جشنواره پویانمایی تهران‎‎ درخشش مرکز پویانمایی صبا در بخش مسابقه تلویزیونی جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران موفقیت مرکز پویانمایی صبا در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضور فعال مرکز پویانمایی صبا در جشنواره پویانمایی تهران پخش انیمیشن گولوبولا با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال... فینگلیا به شبکه پویا رسید دنیای آبی در سایه روایت قصه، مهارت‌های زندگی را برای کودکان فرهنگسازی می‌کند انیمیشن پیامبران در قاب شبکه نهال پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا‎ در نشست خبری عوامل پویا نمایی «پهلوانان» عنوان شد؛ دو انتصاب در مرکز پویانمایی صبا سبک زندگی ایرانی در خانواده ایرانی یادداشت آقای لیوانی رییس محترم مرکز پویانمایی صبا در نوروز 1401 نوروز 1401 با برنامه های متنوع مرکز پویانمایی صبا ماه رمضان با « قصه های من و آقاجان در شبکه پویا» نسیم در بالاخونه می پیچد مجموعه پویانمایی «شکرستان» نوروز امسال در شبکه نسیم شبکه نهال میزبان «حاکم و حاتم» می شود «سارا و سامان» به شبکه پویا می آیند جزئیات اتفاقی عجیب در یک سایت معتبر جهانی فرزندان آفتاب در قاب شبکه امید مهدکودک حیوانات (فینگیلیا) با هدف هویت بخشی وتقویت اعتماد به نفس در خردسالان به تولید می رسد تدارک فصل جدید و دراماتیک «پند پارسی» در مرکز پویانمایی صبا درخشش مرکز صبا در هجدهمین اجلاس فناوری رسانه شخصیت‌های "پهلوانان" براساس ویژگی های ابرقهرمانی و فوق انسانی پردازش نشده اند/سری جدید پهلوانان نوروز۱۴۰۱ راهی آنتن می شود با بهره گیری از موضوعات روز در مجموعه "کوچولوهای کنجکاو" قوه تخیل کودکان را تقویت می کنیم باغ قصه ها در قاب شبکه دو گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا «شکرستان» به نوروز می رسد تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" ؛ فیلمنامه و قصه جذاب تضمین کننده موفقیت انیمیشن ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است خانه ما در قاب شبکه نهال «ماهی بادکنکی» مهمان عید مخاطبان سیما مجموعه پویانمایی «چیا» به بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران راه یافت. شبکه امید روایتگر «قصه‌ های کهن» عروسک ها در «شبکه کوچک» منتقد می‌شوند «جعبه جورواجور» عیدانه شبکه پویا در دست تولید فارسی هویت ماست عنوان مجموعه ای است که به همت مرکز پویا نمایی صبا و با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی در حال تولید است شبکه امید «قصه های شب چله» رو روایت می کند آخر هفته ها با انیمیشن «افسانه آرش»‎‎ مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با بابک نظری تهیه کننده و کارگردان مجموعه نقاش کوچولو پخش انیمیشن 4k «چیا» از شبکه پویا مصاحبه روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا با رضا تقدسی در باره برنامه جنگل فندق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها