اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

آنی ومانی با رعایت تمام استاندارهای بین المللی به تولید رسید

تهیه‌کننده:

محمد مهدی نخعی

کارگردان:

محمدمهدی نخعی‌

آنی و مانی عنوان مجموعه ای ازگروه برنامه سازی مرکز پویانمایی صبا است که در راستای تکریم خانواده و جایگاه خانواده در آموزش و تربیت فرزندان به تولید رسیده است این مجموعه به همت گروه خردسال پویانمایی صبا می کوشد تا با روایت‌های هدفمند، کاربردی و به درو از هر گونه انتقاد رفتاری ،به نوبه خود سهم موثری در ارائه آموزه های اخلاقی،اجتماعی و رفتاری داشته باشد.

معرفی برنامه

 

محمد مهدی نخعی تهیه کننده پویانمایی آنی و مانی گفت:محتوای مجموعه آنی و مانی بر پایه مقوله ارزشمند خانواده و تعامل افراد خانواده با یکدیگر و جامعه ای که در آن زندگی می کنند شکل گرفته است  در همین راستا ظرفیت ویژه ای برای داستان گویی در این پویانمایی، برای تیم تولید کننده ایجاد شده است تا بتوانند از یک زندگی روزمره برای کودکان، داستان های جذاب را استخراج کرده و به تصویر بکشد. داستان هایی که در بطن یک خانواده مشهود است .

او افزود: از آنجا که تولیدات کودکان و بویژه خردسالان در سراسر دنیا شباهت های ویژه ای نسبت به هم دارند میتوان اطمینان داشت که نمونه های خارجی فراوانی وجود دارد که در  قالب انیمیشن آنی و مانی  ساخته شده اند ولی آنچه که آنی و مانی را از آن ها متمایز می کند نوع نگاه بومی به چارچوب خانواده و تربیت فرزند است که با تلاش تیم محتوا، ایده و موضوع این پویانمایی بروزرسانی شده است در واقع   هر مسئله‌ای که خردسالان امروز کشور برای یادگیری به آن ها احتیاج دارند را می توان در آنی و مانی مشاهده کرد .در کل این مجموعه نه تنها برای خردسالان بلکه برای والدین آن ها نیزمی تواند مفید واقع شود چون محتوای آموزشی و تجربی آن برای والدین ملموس و قابل درک است.

پیرامون مسیر تولید این مجموعه ادامه داد: چارچوب اصلی این  پروژه با چالش های بسیاری همراه بود و در بخش تحقیق و توسعه تلاش های فراوانی انجام شد.از جمله بررسی گرافیک کار با کودکان و همچنین استفاده از مشاوران کودک در داخل و خارج از کشور.
تهیه کننده آنی و مانی بیان کرد: از آنجا که محوریت پروژه خانواده و تعامل در آن است و مخاطب خردسال را هدف قرار داده، سعی کردیم فرم های ساده شده ی گرافیکی و رنگ بندی قابل درکی را برای خردسالان به کار ببریم ،همچنین بهره گیری از روایت آرام و ساده شده قصه ها از شاخصه های جذابیت این مجموعه، برای مخاطب محسوب می شود
.

وی ادامه داد : اصل تعامل و کار گروهی بیشترین حجم چالش  روایت های آنی و مانی را تشکیل داده و در آن تلاش کردیم تا کمتر به سمت نقدهای اجتماعی برویم زیرا ما بر این باوریم که در این رده ی سنی که آنی و مانی برای آن ها تولید شده، اولویت ها صرفا باید در بستر آموزش صحیح خلاصه شوند  نه نقد های رفتاری.

وی گفت:  این پروژه با ظرفیت 104 اپیزود در قالب 4 فصل در حال تولید است به عبارتی آنی و مانی طیف گسترده ای از ایده های آموزشی را در بر گرفته که اکثر آنها با مشارکت خانواده و یا مربی آموزشی بررسی و به نتیجه ی مطلوب خواهند رسید.

آقای نخعی در پاسخ به این سوال که چقدر از بار روایی داستان بر دوش موسیقی آن است اظهار داشت:یکی از نقاط قوت این پروژه بخش موسیقی آن است که از نظر تیم تولید ،بسیار قدرتمند عمل کرده و طبق بررسی های به عمل آمده از مخاطبان، به این حاصل دست یافته ایم که موسیقی کار به نوبه خود موفق شده ارتباط خوبی با خردسالان برقرار کند. در کل از آنجا که شخصیت های آنی و مانی بدون داشتن دیالوگ ،داستان ها را روایت می کنند، جای بخش های شعرخوانی در آن خالی است ولی در همین فرمت موجود نیز موسیقی تاثیر ویژه ای بر جذابیت کار داشته است.

تهیه کننده مجموعه آنی و مانی درباره ادامه دار بودن این مجموعه گفت :با توجه به مذاکرات جدید احتمال تولید 4 فصل دیگر از این پروژه وجود دارد و تیم تولید در حال بررسی نیازمندی های آن است. با توجه به وضعیت کنونی پروژه تیم تولید در حال آماده شدن برای تولیدات جدید پروژه هستند تا تعداد اپیزود های آن را به 208 برسانند.البته در اینجا لازم است گفته شود مرکز پویانمایی صبا و مدیران و مسئولان مربوطه آن در راستای طی نمودن مسیر تولید این مجموعه کمک ها و حمایت‌های بی دریغی را به گروه تولید این مجموعه  ارائه داشتند و همین توجهات سبب شد بتوانیم در راه تولید این مجموعه آموزشی بتوانیم گام مثمرثمری برداریم.

 

اخبار مرتبط

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.