اپلیکیشن مرکز پویا نمایی صبا
دریافت نسخه اندروید

معرفی برنامه های تابستانی مرکز پویانمای صبا

مرکز پویانمایی صبا، ۱۳ عنوان مجموعه و سریال به مدت ۲۳۰۶ دقیقه برای پخش در تابستان آماده کرده است.

معرفی برنامه

محصولات فرهنگی مرکز پویانمایی صبا حاوی ۲۳۰۶ دقیقه و حدود ۳۸ ساعت و ۲۶ دقیقه است و برنامه‌های جدید این مرکز تحت عنوان ۱۳ مجموعه در تابستان امسال از شبکه‌های مختلف سیما پخش می شود.

این مرکز با تولید و پخش فصل های جدیدی از مجموعه هایی چون «فیل کوچولو»، «چی شد این رنگی شدم»، «آنی و مانی»، «شکرستان»، «چیا»، « باغ قصه ها»، «مثل نامه»، «کوچولوهای کنجکاو»، «مهد کودک حیوانات»، «موزه»، «پند پارسی»، « آقا معلم و بچه ها» و «قلعه ماهیان» متناسب با ذائقه مخاطبان (خردسال، کودک و نوجوان) در ایام تابستان با مخاطبان خود همراه است.

فصل جدید مجموعه «شکرستان» که قصه های آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت‌های هنر ایرانی است در 13 قسمت 16 دقیقه ای برای پخش در تابستان 1403 تهیه و تولید شده است. «شکرستان» از قدیمی ترین و پرطرفدارترین انیمیشن‌های ایرانی است که تا کنون حدود 350 قسمت از آن تولید و پخش شده است. این مجموعه پویانمایی که همه عناصر آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم، ظرفیت‌های هنر ایرانی است به تهیه کنندگی سید مسعود صفوی برای پخش آماده شده است.
مجموعه «شکرستان» با سبک قصه گویی اصیل ایرانی با استقبال خوبی همراه بوده و تاکنون به زبان‌های عربی، انگلیسی و زبان برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی دوبله شده است.

مجموعه جدید «آنی و مانی» کاری از گروه خردسال مرکز پویانمایی صبا است که به تهیه کنندگی محمد مهدی نخعی راد و کارگردانی محمد علی بصیری نیک در 13 قسمت 8 دقیقه ای با محتوای آموزشی تهیه و تولید شده است.
داستان این مجموعه جذاب در مورد خواهر و برادری به نام های آنی و مانی است که در حال پشت سر گذاشتن اولین تجربیات و آزمون و خطاهای زندگی شان هستند. بابا خرگوشه و مامان خرگوشه در یادگیری مسائل و چالش های زندگی ضمن کمک کردن به آنی و مانی سعی می کنند به بهترین شکل آن ها را حمایت کنند. در واقع یکی از مهم ترین مسائلی که این پروژه را منحصر به فرد کرده، تمرکز بر روی خانواده و همکاری بین آن هاست، تا بدین گونه مخاطب بتواند به راحتی با آن حس همزاد پنداری داشته باشد و خود را در آن موقعیت ها ببیند.

مجموعه جدید «چی شد که این رنگی شدم» اثر دیگر از مجموعه پویانمایی صبا است که به همت گروه خردسال این مرکز و به کارگردانی و تهیه کنندگی فرخ یکدانه در 13 قسمت 8 دقیقه ای تهیه و تولید شده است.
محور اصلی این برنامه کمک به شناخت، کنترل و بیان احساسات و هیجانات خردسالان است. مهارتی که کمک می کند آنها بتوانند رفتارهای درست و سازنده ای با اطرافیان و خصوصا گروه همسالان داشته باشند و بازخوردهای متقابل آنها برایشان قابل درک باشد. همچنین این مجموعه در کنار سرگرمی سازی، یک سری نکات آموزشی را نیز انتقال می دهد و این روند با چاشنی فانتزی، اغراق، طنز، انواع خلاقیت های بصری، موسیقی و بازی های کودکانه همراه خواهد بود. استفاده از بازی های حرکتی در این مجموعه، یکی از روش های ایجاد الگوی سالمِ بازی برای مخاطب خردسال است (در مقابل بازی های رایانه ای) که هم نیاز به جابجایی و تحرک را تامین می کند، هم رقابت گروهی را می آموزد و ضمن درگیر کردن تمام حواس پنجگانه، به تنظیم گری زیستی نیز کمک می نماید.

مجموعه انیمیشن «فیل کوچولو» کاری از گروه خردسال مرکز پویانمایی صبا است که در سری جدید خود سعی می کند تا در کنار آموزش های رفتاری به کودکان، آموزه های چگونگی برخورد صحیح والدین در مواجه با اشتباهات کودکان را نیز ترسیم و ارائه نماید و همچنین در سری جدید این مجموعه سعی شده دامنه روابط اجتماعی و خانوادگی شخصیت های اصلی گستره بیشتری یابند و تعاملات بین انها گسترده تر در نظر گرفته شود.

سری جدید مجموعه «چیا» در 13 قسمت 8 دقیقه ای برای مخاطبین خردسال تهیه و تولید شده است
این مجموعه به صورت اپیزودیک با تکنیک کات اوت، تهیه و تولید شده و در تمامی قسمت‌ها علاوه بر طرح سوال و رسیدن به پاسخ، به موضوعات فرعی دیگری که در این میان به وجود می‌آیند پرداخته می‌شود. موضوعاتی کوچک اما مهم که به طور مستمر در طول مجموعه به آن‌ها اشاره می‌شود که گاه با زبان طنز روایت شده و نهایتا راهکارهایی نیز ارائه می‌گردد. در «چیا» همچنان تاکید بر این است که از نصیحت مخاطب دوری شود.

مجموعه جذاب «موزه» در 13 قسمت 18 دقیقه ای از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبین کودک در ایام تابستان است. این انیمیشن تاریخچه آثار هنری ایرانی را به تصویر می کشد و هدف از ساخت آن، آشنا ساختن کودکان با تاریخچه آثار هنری، شناخت هویت های تمدنی، اجتماعی و فرهنگی است. همچنین موضوع و دکورهای این مجموعه با بهره گیری از فضاها و بناهای تاریخی ایران ساخته شده تا پیوندی دوباره با نقش کاربردی معماری ایرانی و تزیینات داخلی برقرار کند.

«مثل نامه» مجموعه ای برای گروه سنی کودکان است که در 26 قسمت 13 دقیقه ای با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی تهیه و تولید شده و در هر قسمت یک ضرب‌المثل را در قالب داستانی شیرین روایت می کند.

مجموعه «پند پارسی» از دیگر برنامه های ویژه برای گروه سنی کودک و نوجوان است که در 13 قسمت 10 دقیقه ای تهیه و تولید شده است.  
در سری جدید مجموعه «پند پارسی» تلاش شده تا توأم با به کارگیری از گنجینه های ادبی بزرگانی چون سعدی و مولانا از حکایات برخی ملل مختلف به شیوه نوین بهره گرفته شود. بنابراین مجموعه پویا نمایی «پند پارسی» در سری جدید خود کمتر راوی قصه های اقتباسی خواهد بود البته با این وجود تیم نویسنده این انیمیشن سعی داشته تا در نگارش ماجراهای پند پارسی، فرم پندگونه و حکایتی اثر را تا حدی حفظ کند و وفادارانه به آن روایت کننده قصه های دیدنی وشنیدنی این مجموعه باشد.

مجموعه جدید «آقا معلم و بچه ها» در 26 قسمت 12 دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه و تولید شده است. «آقا معلم و بچه ها» سعی دارد قصه ها و روایت های مشترکی که برای کودکان در طول زندگی رخ می دهد را به بهانه معرفی روستا برای کودکان بازگو کند و علاوه بر تعامل کودکان با یکدیگر به تعامل دانش آموزان با معلم  نیز به عنوان یک الگوی قابل رجوع نگاه داشته باشد. قهرمان داستان این انیمیشن، معلمی است که محل رجوع تمام مشکلات بچه ها و فصل الخطاب روایت ها است.

مجموعه «کوچولوهای کنجکاو» از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبین خردسال است که در ۱۳ قسمت ۸ دقیقه ای تلاش دارد با نگاهی متفاوت به مسائل رایج، موثر و کاربردی در زندگی روزمره، مضامین مهمی که سبب برانگیختن حس کنجکاوی در خردسالان می‌شود را برای این قشر الگوسازی کند.

مجموعه جذابی که تابستان امسال به روی آنتن می رود، «قلعه ماهیان» است. این مجموعه در 13 قسمت 16 دقیقه ای برای مخاطبین کودک و نوجوان تهیه و تولید شده است. در «قلعه ماهیان» در پی خبر امدن دیو ماهی به سمت قلعه ماهیان راشگو نگهبان قلعه ماهیان تصمیم می گیرد برای مقابله از ماهیان کمک بگیرد اما گربه ماهی بین انها اختلاف می اندازد. پس تصمیم می گیرد با جمعی از ماهیان به کمک نقش کتبیه قدیمی قلعه به دنبال ماهی بزرگی به نام سیماهی بروند. در بین راه با مشکلاتی روبرو شده ولی همین مشکلات باعث اتحاد آنها در هیبت یک نهنگ شده و باعث فراری شدن دیو ماهی می شود. اما دیو ماهی ....

«مهد کودک حیوانات» (فینگیلیا) که با هدف هویت بخشی و تقویت اعتماد به نفس در خردسالان به تولید  رسیده‌ است، از دیگر برنامه های تولیدی مرکز پویانمایی صبا برای فصل تابستان است که در آن شخصیت های مهدکودک حیوانات ساده و در عین حال خلاقانه پردازش شده اند. مرکز پویانمایی صبا سری جدید مجموعه  «مهد کودک حیوانات» را با رویکرد تقویت روحیه اعتماد به نفس و آماده سازی صحیح کودکان، برای زندگی فردی و اجتماعی، برای پخش در روزهای تابستان تولید کرده است.

مجموعه «باغ قصه ها» تولیدی دیگر از مرکز پویانمایی صبا است که در هر قسمت از داستان های خود سعی دارد با کاراکتر باغبان مهربان و گربه ای به نام پیشل خالق قصه های پند آموز برای خردسالان باشد. این مجموعه در 13 قسمت 8 دقیقه ای از شبکه های سیما به نمایش در می آید.

اخبار مرتبط

© تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی صبای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
تمام حقوق این سایت متعلق به مرکز پویا نمایی مرکز پویا نمایی صبا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.